Архива новости
петак, 12 јануар 2018 14:04 Последње ажурирано петак, 12 јануар 2018 14:11
Математичко такмичење 2x2

Математичко такмичење <<2х2>> је традиционално руско такмичење за ученике првог, другог, трећег, четвртог и петог разреда основне школе. Одржава се у различитим градовима Русије, Бугарске, Србије, Украјине и Јапана. Укупно учествује више од 8000 ученика.
За ученике петог разреда такмичење ће се одржати 28. јануара 2018. године.
За ученике првог, другог, трећег и четвртог разреда одржаће се 11. фебруара 2018. године.
Математичка гимназија већ неколико година омогућава ученицима из Србије да учествују на овом такмичењу и одмере своје знање са вршњацима из Русије.

Више о такмичењу на сајту

Формулар за пријаву

Званични сајт олимпијаде

петак, 12 јануар 2018 13:09 Последње ажурирано субота, 20 јануар 2018 10:31
МГ освојила прву награду

XIV Међународна Жаутиковска олимпијада из математике, физике и информатике одржана је у Казахстану (Aлма Ата) од 10. до 16. јануара 2018. године. И ове године Математичка гимназија је добила позив да учествује на овом такмичењу. На такмичењу је учествовало 72 екипа из 15 држава (Русија, Казахстан, Румунија, Бугарска, Украјина, Турска...).

ТИМ МАТЕМАТИЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ ОСВОЈИО ЈЕ ПРВУ награду!!!

Појединачно су освојили СЕДАМ медаља:

:

• Павле Мартиновић –  златна медаља и апсолутини победник
  • Јелена Иванчић – златна медаља
  • Игор Медведев – сребрна медаља

Физика:

• Марко Медведев – сребрна медаља
  • Александар Станојчић – бронзана медаља

Информатика:

• Момчило Топаловић – сребрна медаља
  • Алекса Милисављевић – бронзана медаља

Лидери тима: Александра Димић и Бобан Маринковић.

Захваљујемо се Телекому Србија који је омогућио да наша екипа отпутује на ово међународно такмичење!

Званични сајт олимпијаде

уторак, 09 јануар 2018 09:57 Последње ажурирано уторак, 09 јануар 2018 10:01
Прва награда за Ану Гвозденовић

Градска библиотека ”Карло Бјелицки” из Сомбора и 2017. године организовала је децембарске XI Вељкове дане, у знак сећања на писца Вељка Петровића. Тим поводом расписан је и литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа. На конкурс је пристигло више од 300 радова из земље и иностранства. Ученица 3ц Ана Гвозденовић освојила је прву награду за кратку причу под насловом ”Савршени живот” (ментор: Анђелка Миладиновић, професорка српског језика и књижевности). Жири је оцењивао иновативност, стил, правопис, као и мерила креативног и оригиналног рукописа. Честитке за Ану и сјајан успех којим је још једном показала да се ученици Математичке гимназије диче најраскошнијим талентима.

Савршен живот

среда, 03 јануар 2018 14:14 Последње ажурирано среда, 03 јануар 2018 14:23
WELCOME TO WONDERLAND & BUSTA RHYME

Недавно смо с радошћу поздравили излазак из штампе два наслова на енглеском језику. Издавач Young Writers (Bonacia Ltd.,UK ) je, у оквиру својих такмичарских пројеката, одабрао и радове наших ученика и уврстио их у своја издања. Први наслов Welcome Тo Wonderland – One Step Beyond (Edited By Paul Benton, 30.9.2017) обогатили су својим прилозима Анастасијевић Илија - Kronos (4e), Даниил Грбић - Nineteen (2д) и Ђорђе Стефановић - Welcome To The Wonderland (2д) написавши тзв. мини саге дужине 100 речи. Двадесет и шест ученика је чином свог поетског стваралаштва дало прилог књизи Busta Rhyme – Voices of Youth (edited by Emily Johnstone, 30.11.2017). Честитке ученицима чија је реч премостила локалне оквире и, следећи пут међународне комуникације, а поштујући норме захтеваног прозног и поетског казивања, заиста постала 'one step beyond’.

Опширније

четвртак, 28 децембар 2017 14:42 Последње ажурирано четвртак, 28 децембар 2017 14:49
Донаторско вече

Фондација АЛМАГИ Математичке гимназије први пут ове године организовала је добротворну донаторску вечеру са жељом да некадашњи ученици, али и сви пријатељи наше школе помогну садашњим ученицима да свој велики таленат и упоран рад крунишу врхунским резултатима. Донаторско вече одржано је 27. децембра у хотелу CROWNE PLAZA. Захваљујемо се свима који су учествовали у нашој акцији!

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>

Страна 1 од 148