среда, 23 мај 2012 22:01
Гости са Кипра

kiprani

Професори и ученици са Кипра из школе Agros Apeitio Gymnasium (http://www.schools.ac.cy/gym-agr-lim/) су посетили Математичку гимназију. У уторак, 24. јануара 2012. године, професорка рачунарства Kazeli Sofia, професорка Грчког језика Stylianou Emilia, професор физике Ioannou Michalis и њихових седам ученика су учествовали у радионицама из програмирања и физике које су организовали професори наше школе Јовица Милисављевић, Станка Матковић и Душа Вуковић са ученицима 3а и 3б одељења. У радионицама су учествовали и гости из Политехничке школе из Крагујевца, професорка Катарина Вељковић и њени ученици. Гости су присуствовали Светосавској прослави у нашој школи, 25. јануара.

Школа Agros Apeitio Gymnasium се налази у прелепом планинском пределу Кипра. У оквиру школе постоје гимназија и лицеј. Гимназија има три разреда за ученике узраста од 12 до 15 година. Лицеј такође има три разреда и њега похађају ученици узраста од 16 до 18 година. Гимназија пружа опште знање, док у другом и трећем разреду лицеја ученици бирају предмете које ће да слушају. Свим ученицима који су посетили нашу школу су главни предмети: математика, физика и рачунарство.