Секција Примењена физика и електроника

festivalТоком прошле и ове школске године ученици Математичке гимназије ангажовани у оквиру секције Примењена физика и електроника постигли су изузетне резултате.

Иначе, Секција је настала као одговор на аутентичне потребе наших ученика за стицањем знања која нису обухваћена редовном наставом. Основни циљ рада Секције је популаризација и стицање нових знања из физике, електронике, програмирања и роботике. Потврда вредности радова наших ученика дошла нам је и са Фестивала науке на коме ће, у оквиру програма „Експертинејџери“, бити приказани пројекти развијени на Секције. Позивамо вас да нас посетите током Фестивала науке од 14. до 17. децембра у хали 9 Београдског Сајма. Додатне информације на линку.