среда, 14 јун 2017 10:19 Последње ажурирано среда, 14 јун 2017 10:23
Музеј у коферу

У оквиру акције Народног музеја под називом Музеј у коферу ученици 7а данас су угостили кустоскињу Народног музеја Ивану Минић која им је причала о древној култури Лепенског вира. Након краћег предавања о значају Лепенског вира, седмаци су погледали документарни филм који тематизује прва археолошка ископавања на локалитету Лепенски вир под вођством чувеног Драгослава Срејовића. Потом су сви прионули на рад – од пластелина су правили Дунав, трапезоидне куће које одликују културу Лепенског вира и чувене риболике статуе. Тако су данашњи часови српског језика прошли у игри, забави и учењу. Захваљујемо се Народном музеју и госпођи Минић на гостовању у нашој школи.