среда, 21 јун 2017 20:31 Последње ажурирано среда, 21 јун 2017 20:37
Изложба радова Секције примењене физике

Дана, 20. јуна 2017. године одржана је изложба радова и пројеката Секције примењене физике, електронике и роботике (ПФЕР) ученика Математичке гимназије, заједно са гостима из Прве крагујевачке гимназије. Пројекти који су полазници презентовали су: робот који слаже рубикову коцку, ласерска харфа, самобалансирајући робот, робот контролисан покретима руке и многи други.  Презентован је и пројекат Cubes in Space који би се наредне школске године реализовао у оквиру Секције.