уторак, 27 јун 2017 17:54 Последње ажурирано уторак, 27 јун 2017 18:01
Шест медаља на ЈБМО

На 21. Балканској јуниорској математичкој олимпијади за ученике основних школа која се од 24. до 29. јуна 2017. године одржава у Варни (Бугарска) математичка екипа Србије је остварила велики успех. Појединачни успех ученика је - три златне и три бронзане медаље:

1. Ирина Ђанковић, Математичка гимназија Београд - 38 поена - златна медаља
  2. Милош Милићев, Математичка гимназија Београд - 37 поена - златна медаља
  3. Добрица Јовановић, Математичка гимназија Београд - 37 поена - златна медаља
  4. Страхиња Гвоздић, "Лазар Саватић" Земун - 17 поена - бронзана медаља
  5. Милица Вугделић, Математичка гимназија Београд - 15 поена - бронзана медаља
  6. Иван Гогић, Математичка гимназија Београд - 14 поена - бронзана медаља.

Најуспешнији такмичар на целој олимпијади је Ирина Ђанковић. Екипно Србија је освојила треће место иза екипа Бугарске и Румуније. Максималан број поена на такмичењу је 40.

Лидери тима Србије су били: Ненад Вуловић (Крагујевац) и Милош Ђорић (Београд).

Званични сајт