уторак, 19 септембар 2017 18:48 Последње ажурирано среда, 20 септембар 2017 11:22
Обележен Дан школе

У уторак, 19. септембра 2017. године ученици и колектив Математичке гимназије прославили су Дан школе. Свечана академија је одржана у Руском дому. Присутнима су се обратили директор Срђан Огњановић и госпођа Татјана Матић, државни секретар Министарства трговине, туризма и телекомуникација. Ове године су први пут уручене  захвалнице онима који помажу рад МГ и подижу њен углед. Захвалнице су уручене: Драшку Стојановићу, професору математике из Основне школе "Бранко Ћопић", Наталији Синановић, новинарки РТС-а, Станку Стојиљковићу, новинару "Политике" и Алекси Милојевићу, ученику трећег разреда Математичке гимназије. Поводом одласка у пензију уручен је поклон професору др Зорану Каделбургу. У музичком делу програма учествовали су ученици Вук Оваскаинен и Данило Марјановић. На крају, гости су  поздравили двадесет седам ученика који су освојили медаље на међународним олимпијадама у школској 2016/2017. години. Након официјалног дела академије ученици МГ су извели представу "Лајање на звезде" рађену по мотивима истоименог романа Милована Витезовић. Представу је припремала проф. Јелена Нововић.