петак, 27 октобар 2017 09:19 Последње ажурирано петак, 27 октобар 2017 10:10
МГ на Сајму образовања

У четвртак, 26. октобра 2017. године на позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Математичка гимназија је гостовала на Сајму образовања и наставних средстава. Под називом "Весела математика" приказали смо апликације са тестовима из математике за ученике основне школе. Задаци су осмишљени као квиз питања у формату анимација и на симпатичан начин ученицима показују како да дођу до решења. Представили смо и четири анимирана филма "Програмирање у пет минута - Scratch" која су приказана на Српској научној телевизији. Ови филмови су урађени у сарадњи са нашим бившим учеником Милошем Арсићем и професоркама Јеленом Хаџи-Пурић и Невенком Спалевић. Штанд је био посећен, ученицима смо делили књиге и монографије о Математичкој гимназији.