понедељак, 13 новембар 2017 08:40 Последње ажурирано понедељак, 13 новембар 2017 09:53
Наши математичари први на такмичењу "KamaChallenge"

Ученици Математичке гимназије учествовали су на такмичењу КАМАChallenge у граду Перм у Русији у периоду од 11. до 12. новембра 2017. године. То је тимско такмичење из математике, физике и програмирања за ученике средњих школа. Наша школа добија сваке године специјални позив да учествује на овом такмичењу. Нашу школу су представљали ученици: ЛАЗАР КОРСИЋ, УРОШ МИЛЕНКОВИЋ, ЛАЗАР РАДОЈЕВИЋ и ВЛАДИМИР ВИКТОР МИРЈАНИЋ.

На такмичењу из математике наш тим је освојио прво место (златне медаље) и пехар, из физике четврто место, а из информатике шесто место.

Лидер тима: Драгица Ивковић.

Захваљујемо се Телекому Србије који је финансијски помогао и омогућио да наш тим оде на ово такмичење.

Званични сајт такмичења