уторак, 09 јануар 2018 09:57 Последње ажурирано уторак, 09 јануар 2018 10:01
Прва награда за Ану Гвозденовић

Градска библиотека ”Карло Бјелицки” из Сомбора и 2017. године организовала је децембарске XI Вељкове дане, у знак сећања на писца Вељка Петровића. Тим поводом расписан је и литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа. На конкурс је пристигло више од 300 радова из земље и иностранства. Ученица 3ц Ана Гвозденовић освојила је прву награду за кратку причу под насловом ”Савршени живот” (ментор: Анђелка Миладиновић, професорка српског језика и књижевности). Жири је оцењивао иновативност, стил, правопис, као и мерила креативног и оригиналног рукописа. Честитке за Ану и сјајан успех којим је још једном показала да се ученици Математичке гимназије диче најраскошнијим талентима.

Савршен живот