недеља, 21 јануар 2018 16:04 Последње ажурирано недеља, 21 јануар 2018 16:11
Такмичење у Бугарској

На 25. Државном зимском такмичењу које се традиционално одржава у Математичкој гимназији "Атанас Радев" у Јамболу, наша школа је била почасни гост. У питању је једно од четири најбитнија и најтежа такмичења у Бугарској на основу чијих резултата се бугарским ученицима додељују стипендије и врши избор за екипу на међународним такмичењима. Ове године је учествовало око 400 ученика из 19 математичких гимназија из 16 градова. Конкуренција је била јака, а задаци тежи него претходних година, а неки су помало нестандардни. Из наше школе је учествовало 9 ученика, три седмака, два осмака, један првак и троје ученика другог разреда. Како је такмичење намењено ученицима осмог разреда основне школе и ученицима од првог до четвртог средње школе, седмаци из наше школе су се такмичили са осмим разредом и били су у првих 25% осмака што је сасвим леп резултат с обзиром на то да им је ово прво инострано такмичење и да су радили задатке за старији узраст. Освојене медаље и награде су:

• Милош Милићев 1. разред - прво место (максималан број поена) и златна медаља
  • Милица Вугделић 8. разред - прва награда
  • Јован Торомановић 2. разред - друго место и сребрна медаља
  • Ирина Ђанковић 2. разред - друга награда
  • Вукашин Михајловић 2. разред - трећа награда

Учествовали су још: Матеја Вукелић 7. разред,  Ања Милошевић 7. разред,  Александар Ћузовић 7. разред,  Илија Милошевић 8. разред.

Вође екипе су: Бојана Јевтић и Милица Живановић