субота, 06 март 2010 08:24 Последње ажурирано субота, 06 март 2010 13:53
Imagine cup 2005.

Imagine cupНа овогодишњем Imagine Cup такмичењу које се одржава под покровитељством Microsoft-a, у конкуренцији неколико стотина радова из целог света, ученици Математичке гимназије АНДРЕЈ ЧВОРО и НЕМАЊА ТРИФУНОВИЋ пласирали су се међу шест најбољих у категорији Визуелне игре за средње школе. Шансу да покажу да су најбољи у свету, наши ученици имаће 27. јула 2005. у Јокохами на светском финалу Imagine Cup такмичења. Такмичење у категорији Визуелне игре за средње школе од учесника захтева да комбинују вештину кодирања и способност израде алгоритама да би осмислили и потом реализовали стратегију за вишекорисничку игру човек-на-човека. Поред наших представника, у финале су се, у овој категорији, пласирала по два тима из Француске и Јапана.