Успеси и признања МГ ПДФ Штампа

Угледу Математичке гимназије и њеној афирмацији код нас и у свету највише су допринели успеси наших ученика постигнути у школи, студијама и на такмичењима из математике, физике и информатике.

Постигнути резултати су јединствени у свету. На међународним такмичењима ученици Математичке гимназије су освојили преко 350 медаља. Поред изузетног успеха у области математике, физике,  информатике, астрономије и астрофизике, ученици Математичке гимназије су успешни и у другим областима: освајају награде из књижевности, у глуми, спорту, шаху итд.

Школа је добитник више значајних признања међу којима су и Доситејева награда, као и републичке награде Вук Караџић додељене за изузетне резултате постигнуте у области образовања и васпитања. За резултате које је остварила у раду са талентованим ученицима, Математичка гимназија је примљена у Европски савет високих способности.

Математичка гимназија је и добитник Светосавске награде.

Влада Републике Србије је на седници одржаној 10. маја 2007. године донела Одлуку о одређивању Математичке гимназије од ПОСЕБНОГ ИНТЕРЕСА за Републику Србију.

Ученици и колектив Математичке гимназије су проглашни за НАЈ БЕОГРАЂАНЕ за 2010. годину. На 41. рођендан Студиа Б, 1. априла 2011. године, награду је уручио директор Студиа Б, г. Александар Тимофејев.

24. маја 2011. године ученицима и колективу Математичке гимназије је уручена награда Европског покрета у Србији за допринос Европи у 2011. години.

Дана 6. фебруара 2012. године, Клуб привредних новинара доделио је признање МЕНАЏЕР ГОДИНЕ за 2011. мр Срђану Огњановићу, директору Математичке гимназије ЗА УЛАГАЊЕ У ОБРАЗОВАЊЕ.

 

МЕЂУНАРОДНЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
1968 СССР Зоран Каделбург
Славко Симић
III
спец.наг.
1969 Румунија Владимир Јанковић
Зоран Каделбург
Љубомир Чукић
II
III
III
1970 Мађарска Владимир Јанковић
Лазар Милин
Бранислав Саздановић
Мирко Јанц
Нинослав Ћирић
II
II
II
III
III
1971 ЧССР Лазар Милин
Александар Заваљевски
III
III
1972 Пољска Владимир Вуловић III
1973 СССР Миодраг Живковић
Павле Младеновић
III
III
1974 ДРН Јозеф Варга
Миодраг Живковић
Мирослав Јовановић
Сава Крстић
Павле Младеновић
I
I
II
III
III
1975 Бугарска Јожеф Варга
Миомир Костић
II
III
1976 Аустрија Милан Перић III
1977 Југославија Новица Блажић III
1978 Румунија Александар Вучић III
1979 Велика Британија Бобан Величковић
Предраг Тановић
II
III
1980 Луксембург Нина Лежаић
Предраг Тановић
Милош Арсеновић
II
III
III
1981 САД Нина Лежаић II
1983 Француска Иван Сајић
Мирјана Спасојевић
III
III
1987 Куба Александра Смиљанић
Небојша Васиљевић
III
III
1988 Аустралија Растко Маринковић III
1989 СРН Растко Маринковић
Небојша Николић
Предраг Грковић
Милена Радновић
II
II
II
III
1990 Кина Владимир Балтић III
1991 Шведска Младен Лаудановић
Владимир Балтић
II
III
1992 Русија Владимир Божин
Младен Лаудановић
Ранко Лазић
Велибор Тинтор
II
III
III
III
1995 Канада Ђорђе Милићевић
Игор Салом
Ђорђе Кртинић
II
III
III
1996 Индија Ђорђе Милићевић II
1997 Аргентина Душан Ђукић
Никола Петровић
Јелена Спасојевић
Бранислав Цветковић
II
II
III
III
1998 Тајван Јелена Спасојевић
Душан Ђукић
Никола Петровић
Предраг Глишић
Исидора Милин
Горан Предовић
II
II
II
II
II
похвала
1999 Румунија Душан Ђукић
Иван Матић
Предраг Глишић
Раде Станојевић
Никола Петровић
Исидора Милин
I
II
II
III
III
III
2000 Јужна Кореја Миливоје Лукић
Тијана Костић
Томислав Радић
Владимир Лазић
Филип Морић (представљао БиХ)
II
III
III
III
похвала
2001 САД Владимир Лазић
Татјана Симчевић
Миливоје Лукић
Александар Суботић
II
III
III
III
2002 Шкотска Миливоје Лукић
Јелена Милановић
II
III
2003 Јапан Марко Радовановић
Александар Пејчев
Јелена Милановић
Милан Новаковић
Александар Бранковић
II
II
III
похвала
похвала
2004 Грчка Марко Радовановић
Милан Новаковић
Александар Пејчев
Урош Рајковић
II
II
III
III
2005 Мексико Урош Рајковић
Игор Кабиљо
Милош Ђорић
Игор Нинковић (представљао БиХ)
III
III
похвала
III
2006 Словенија Марија Јелић
Маријана Смаилагић
Младен Радојевић
Игор Нинковић
III
III
III
похвала
2007 Вијетнам Младен Радојевић
Марија Јелић
Душан Милијанчевић
Теодор фон Бург
I
III
III
III
2008 Шпанија Лука Милићевић
Душан Милијанчевић
Марија Јелић
Теодор фон Бург
Александар Васиљковић
Владимир Николић
I
II
II
II
похвала
похвала
2009 Немачка Теодор фон Бург
Михајло Цекић
Лука Милићевић
Душан Милијанчевић
Вукашин Стојисављевић
I
II
II
II
III
2010 Казахстан Теодор фон Бург
Лука Милићевић
Михајло Цекић
Душан Милијанчевић
Раде Шпегар
Стеван Гајовић
I
II
II
II
III
III
2011 Холандија Теодор фон Бург
Игор Спасојевић
Стеван Гајовић
Раде Шпегар
Филип Живановић
I
II
II
III
похвала
2012 Аргентина Теодор фон Бург
Душан Шобот
Иван Танасијевић
Игор Спасојевић
Раде Шпегар
Лазар Радичевић
I
II
II
III
похвала
похвала
2013 Колумбија Максим Стокић
Симон Стојковић
Лазар Радичевић
Богдана Јелић
II
III
похвала
похвала
2014 Јужноафричка Република Душан Дробњак
Лука Вукелић
Иван Танасијевић
Максим Стокић
II
II
III
III

 

БАЛКАНСКЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
1987 Грчка Небојша Васиљевић
Оливера Миленковић
Александра Смиљанић
II
III
III
1988 Кипар Растко Маринковић
Александра Смиљанић
III
III
1989 Југославија Милена Радновић
Растко Маринковић
Предраг Грковић
Небојша Николић
I
I
II
III
1990 Бугарска Владимир Балтић
Вања Дуњић
II
III
1991 Румунија Младен Лаудановић
Владимир Балтић
I
III
1992 Грчка Младен Лаудановић
Велибор Тинтор
Владимир Божин
Ранко Лазић
I
I
II
II
1993 Кипар Ива Ставров III
1994 Југославија Весна Каделбург
Милена Давидовић
III
III
1995 Бугарска Ђорђе Милићевић
Игор Салом
I
III
1996 Румунија Ђорђе Милићевић
Марко Стошић
Јелена Спасојевић
I
II
III
1997 Грчка Никола Петровић
Јелена Спасојевић
Душан Ђукић
Бранислав Цветковић
II
II
III
похвала
1998 Кипар Душан Ђукић
Горан Предовић
Јелена Спасојевић
Исидора Милин
Никола Петровић
Предраг Глишић
I
I
II
II
II
III
2000 Молдавија Владимир Лазић
Милош Поповић
Тијана Костић
Миливоје Лукић
II
III
III
III
2001 Југославија Владимир Лазић
Миливоје Лукић
Татјана Симчевић
Милан Карћански
Карола Месарош
II
II
II
III
III
2002 Турска Миливоје Лукић
Јелена Милановић
II
III
2003 Албанија Јелена Милановић
Милан Новаковић
Марко Радовановић
Александар Пејчев
Александар Бранковић
II
III
III
III
III
2004 Бугарска Марко Радовановић
Милан Новаковић
Урош Рајковић
Александар Пејчев
II
III
III
III
2005 Румунија Петра Стојсављевић
Милош Ђорић
Урош Рајковић
Игор Кабиљо
III
III
III
III
2006 Кипар Маријана Смаилагић
Игор Нинковић
Младен Радојевић
II
III
III
2007 Грчка Младен Радојевић
Марија Јелић
Душан Милијанчевић
Teoдор фон Бург
II
III
III
II
2008 Македонија Марија Јелић
Лука Милићевић
Душан Милијанчевић
Teoдор фон Бург
Александар Васиљковић
Владимир Николић
II
II
II
II
III
III
2009 Србија Теодор фон Бург
Лука Милићевић
Душан Милијанчевић
Михајло Цекић
Вукашин Стојисављевић
I
I
I
II
III
2010 Молдавија Теодор фон Бург
Лука Милићевић
Стеван Гајовић
Душан Милијанчевић
Раде Шпегар
Михајло Цекић
I
I
II
II
III
III
2011 Румунија Раде Шпегар
Теодор фон Бург
Игор Спасојевић
Стеван Гајовић
Филип Живановић
II
II
II
III
III
2012 Турска Теодор фон Бург
Игор Спасојевић
Душан Шобот
Раде Шпегар
Иван Танасијевић
I
I
I
II
III
2013 Кипар Максим Стокић
Симон Стојковић
Лазар Радичевић
Богдана Јелић
I
II
III
III
2014 Бугарска Душан Дробњак
Иван Танасијевић
Максим Стокић
Лука Вукелић
I
I
III
похвала

 

ЈУНИОРСКЕ БАЛКАНСКЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ
година држава ученици МГ награда
2005 Грчка Душан Милијанчевић II
2006 Молдавија Лука Милићевић
Александар Васиљковић
Душан Милијанчевић
Матија Миловић
Михајло Цекић
I
II
II
III
III
2007 Бугарска Теодор фон Бург
Филип Живановић
Вељко Панић
Стеван Гајовић
Вукашин Стојисављевић
II
II
II
II
III
2008 Албанија Стеван Гајовић
Теодор фон Бург
Невена Николић
Игор Спасојевић
Лола Спасић
I
I
II
II
III
2010 Румунија Јелена Тришовић
Иван Танасијевић
II
III
2011 Кипар Маријана Вујадиновић
Максим Стокић
Бранко Грбић
I
I
II
2012 Грчка Лука Вукелић
Никола Самарџић
Александар Милошевић
II
II
III
2013 Турска Лука Вукелић
Јана Вучковић
Тадија Митровић
Огњен Тошић
Данило Тошовић
I
II
II
II
III
2014 Македонија Иван Пешић
Лазар Радојевић
Игор Медведев
Марко Медведев
Даница Зечевић
Алекса Милојевић
I
II
II
II
III
III

 

ЕВРОПСКА МАТЕМАТИЧКА ОЛИМПИЈАДА ЗА ДЕВОЈКЕ
година држава ученици МГ награда
2012 Велика Британија Невена Николић
Јелена Тришовић
Маријана Вујадиновић
III
III
III
2013 Луксембург Маријана Вујадиновић
Тамара Шекуларац
Јелена Тришовић
II
II
III
2014 Турска Богдана Јелић
Маријана Вујадиновић
Јелена Тришовић
II
III
III

 

МЕЂУНАРОДНЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ ФИЗИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
1970 СССР Оливер Ђурић
Александар Заваљевски
похвала
похвала
1982 СРН Ђорђе Марић II
1983 Румунија Дарко Стефановић
Игор Хербут
III
похвала
1985 Југославија Јане Кондев III
1987 Источна Немачка Петар Максимовић III
1988 Аустрија Звонимир Бандић III
1989 Пољска Звонимир Бандић III
1995 Аустралија Борис Грбић похвала

1996

Норвешка
Михајло Ваневић
Владимир Цветковић
Борис Грбић
III
похвала
похвала
1997 Канада Милован Шуваков
Михајло Ваневић
Марко Бачић
III
похвала
похвала
1998 Исланд Милован Шуваков
Ненад Вукмировић
II
похвала
1999 Италија Ненад Вукмировић
Стефан Салом
Стеван Нађ Перге
I
II
II
2000 Велика Британија Стефан Салом
Стеван Нађ Перге
Ружа Марков
Катарина Петровић
III
III
похвала
похвала
2001 Турска Немања Спасојевић
Биљана Гајић
похвала
похвала
2002 Катарина Петровић III
2003 Тајван Владимир Рожић
Огњен Илић
Милан Жежељ
Зоран Перић
III
похвала
похвала
похвала
2004 Јужна Кореја Огњен Илић
Лука Трифуновић
Милан Жежељ
Златко Емеђи
Дејан Розгић
II
III
III
похвала
похвала
2005 Шпанија Лука Трифуновић
Огњен Илић
Дејан Розгић
II
III
похвала
2006 Сингапур Урош Делић III
2007 Иран Никола Оташевић похвала
2008 Вијетнам Никола Шибалић
Ивана Цвијовић
Дино Солар-Николић
Никола Оташевић
похвала
похвала
похвала
похвала
2009 Мексико Никола Шибалић
Александар Васиљковић
Огњен Ивковић
Александра Димић
I
II
III
III
2010 Хрватска Александра Димић
Александар Васиљковић
Јездимир Милошевић
Душан Перовић
II
III
III
III
2011 Тајланд Огњен Марковић
Марко Кузмановић
Стефан Станојевић
II
II
III
2012 Естонија Милан Крстајић
Илија Бурић
Тамара Шумарац
II
III
III
2013 Данска Милан Крстајић
Илија Бурић
Лука Бојовић
Урош Ристивојевић
Иван Танасијевић
II
III
III
III
III
2014 Казахстан Урош Ристивојевић
Михаило Ђорђевић
Лука Бојовић
II
III
III

 

МЕЂУНАРОДНЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ АСТРОНОМИЈЕ
годинадржаваученици МГнаграда
2003 Шведска Михаило Чубровић III
2004 Украјина Слободан Опсеница
Урош Делић
II
III
2005 Кина

Лука Милићевић
Матија Миловић

III
III
2006 Индија Наташа Драговић
Лука Милићевић
Александар Васиљковић
Ивана Цвијовић
I
I
III
III
2007 Украјина Милена Милошевић
Филип Живановић
Александра Димић
Наташа Драговић
Лука Милићевић
Александар Васиљковић
Стефан Анђелковић
I
I
III
II
II
III
III
2008 Италија Наташа Драговић
Филип Живановић
Милена Милошевић
Александар Миладиновић
Душан Јоксимовић
II
II
III
III
III
2009 Кина Огњен Марковић
Стефан Анђелковић
Тамара Радивојевић
Вања Шарковић
III
похвала
похвала
похвала
2010 Украјина Иван Танасијевић
Лука Бојовић
Ђорђе Жикелић
Стефан Баџа
I
II
III
III
2011 Казахстан Александар Миладиновић
Душан Шобот
Иван Танасијевић
III
III
III

 

МЕЂУНАРОДНЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ АСТРОНОМИЈЕ И АСТРОФИЗИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
2009 Иран Наташа Драговић
Александар Васиљковић
Филип Живановић
II
II
II
2010 Кина Александар Васиљковић
Филип Живановић
Огњен Марковић
Стефан Анђелковић
Милена Милошевић
I
II
II
III
похвала
2011 Пољска Стефан Анђелковић
Огњен Марковић
Филип Живановић
Стефан Баџа
II
II
III
похвала
2012 Бразил Лука Бојовић
Александар Миладиновић
Предраг Обрадовић
II
III
похвала
2013 Грчка Иван Танасијевић
Лука Бојовић
Александар Миладиновић
Урош Ристивојевић
Предраг Обрадовић
I
I
II
похвала
похвала

 

СВЕТСКА НАУЧНА ОЛИМПИЈАДА
годинадржаваученици МГнаграда
2006 Бразил Лука Милићевић
Огњен Ивковић
Александар Васиљковић
Александра Димић
Душан Перовић
II
II
II
III
III
2007 Тајван Стефан Анђелковић III
2008 Јужна Кореја Теодор вон Бург
Милена Милошевић
Тамара Шумарац
Игор Спасојевић
Петар Пантелић
Раде Шпегар
II
III
III
III
III
III
2010 Нигерија Емил Маид
Ђорђе Жикелић
Душан Дробњак
Милош Станојевић
II
III
III
III
2011 Јужноафричка Република Маријана Вујадиновић
Лука Бојовић
Максим Стокић
II
II
III
2012 Иран Никола Самарџић III
2013 Индија Марко Шушњар III

 

МЕЂУНАРОДНЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
1990 СССР Александар Шушњар II
1991 Грчка Ранко Лазић I
1993 Аргентина Владимир Петровић
Божидар Радуновић
Амир Золић
III
похвала
похвала
1996 Мађарска Јарослав Благојевић
Ђорђе Милићевић
I
III
1997 Јужноафричка Република Огњен Аранђеловић
Јарослав Благојевић
II
III
1998 Португалија Милан Станојевић II
2000 Кина Борис Чукаловић
Стефан Салом
II
II
2001 Финска Борис Чукаловић
Александар Златески
III
III
2002 Јужна Кореја Александар Златески II
2003 САД Александар Златески
Игор Кабиљо
III
III
2004 Грчка Игор Кабиљо II
2005 Пољска Игор Кабиљо III
2007 Република Хрватска Мирослав Богдановић III
2008 Египат Маја Кабиљо III
2009 Бугарска Лука Милићевић II
2010 Канада Немања Трифуновић III

 

БАЛКАНСКЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
1994 Грчка Милош Ђермановић III
1995 Бугарска Милош Ђермановић
Јарослав Благојевић
II
III
1996 Kипар Јарослав Благојевић III
1997 Грчка Милан Станојевић
Јарослав Благојевић
II
II
1998 Турска Милан Станојевић II
1999 Грчка Милан Станојевић III
2000 Македонија Стефан Салом
Борис Чукаловић
II
II
2002 Југославија Александар Златески II
2003 Румунија Александар Златески
Игор Кабиљо
III
III
2004 Бугарска Игор Кабиљо III
2005 Грчка Игор Кабиљо II
2008 Македонија Маја Кабиљо
Мирослав Богдановић
Немања Трифуновић
III
III
III
2009 Бугарска Никола Мркшић
Алекса Станковић
II
III
2010 Црна Гора Немања Трифуновић III
2011 Румунија Алекса Станковић II

 

ЈУНИОРСКЕ БАЛКАНСКЕ ОЛИМПИЈАДЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ
годинадржаваученици МГнаграда
2007 Република Србија Дејан Томић
Милена Милошевић
Стефан Станојевић
II
III
III
2008 Бугарска Милена Милошевић III
2013 Бугарска Лука Вукелић
Филип Весовић
III
III
2014 Србија Филип Весовић
Владимир Миленковић
Светислав Гајић
Филип Ћосовић
I
II
III
III