Navigacija

Tri medalje na Međunarodnoj olimpijadi iz informatike 2022.

OpšteMEĐUNARODNA TAKMIČENJA-fotografije

Međunarodna informatička olimpijada (International Olympiad in Informatics – IOI) održana je u Indoneziji od 7. do 15. avgusta 2022. godine. Na olimpijadi je učestvovalo ukupno 349 takmičara iz 88 zemalja. Četvoročlana ekipa Srbije odabrana je na osnovu niza takmičenja ovogodišnjeg ciklusa, u organizaciji Društva matematičara Srbije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Jovan Bengin, učenik četvrtog razreda i Mateja Vukelić, učenik trećeg razreda Matematičke gimnazije u Beogradu, osvojili su srebrne medalje.

Filip Bojković, učenik drugog razreda Matematičke gimnazije u Beogradu, osvojio je bronzanu medalju.

Četvrti član ekipe bio je Toni Škrijelj, učenik četvrtog razreda Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu.

Rukovodioci ekipe su bili Marko Savić – Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu i Pavle Martinović – Matematički fakultet Univerziteta u Beogradu.

Slike

  • /uploads/attachment/vest/7700/IOI_2.jpg
  • /uploads/attachment/vest/7700/IOI_1.jpg