Навигација

Након објављивања коначних резултата расподеле по школама, ученици треба да поднесу пријаву за упис електронским путем од 1. јула 2026. године у 8.00 часова до 2. јула 2026. године у 15.00 часова, док пријаву непосредно у Математичкој гимназији, 2. јула од 9.00 до 15.00 часова, подносе само ученици који нису у могућности да се региструју електронски.

Календар активности

Опширније...
Најбољи млади математичари на припремама за ИМО у Кини

Најбољи млади математичари налазе се на припремама за Међународну математичку олимпијаду — ИМО, у оквиру 4. Међународног математичког летњег кампа IMSC 2026, који се одржава у Пекингу, у Кини.

Камп окупља изузетно талентоване ученике из различитих земаља, са циљем интензивне припреме, размене знања и стицања нових искустава пред једно од најпрестижнијих светских математичких такмичења.

Опширније...
Свечано отворен Тринаести Куп Математичке гимназије

У Свечаној сали Математичке гимназије, 23. јуна 2026. године, свечано је отворен Тринаести Куп Математичке гимназије, међународно такмичење које традиционално окупља младе таленте из области математике, физике, информатике, шаха и дебате. Ове године на Купу учествују екипе из две државе - Румуније и Србије. Такмичење ће трајати до 25. јуна 2026. године.

Присутнима се на отварању обратила директор Математичке гимназије Мирјана Катић, пожелевши такмичарима много успеха, знања и лепог дружења.

Свечани програм употпунили су ученици Математичке гимназије: Ђорђе Шекарић, који је извео Рахмањинов Прелудијум опус 32 број 12 у гис молу, као и Јелисавета Срдић и Никола Кочовић, који су извели песме „Ово је Србија“ и „Ружо румена“. За музичку припрему ученика заслужна је професорка Јелена Нововић.

Захваљујемо се спонзорима Купа - непрофитној организацији „Клик за Србију“, као и компанијама Wargaming Belgrade и АБ Софт на подршци и поверењу у младе таленте.

Свим учесницима желимо много успеха. Нека најбољи победе!

Опширније...
Три медаље за ученике МГ на Стемко олимпијади у Сингапуру

На међународној Стемко олимпијади из математике, која је одржана од 17. до 21. јуна 2026. године у Сингапуру, учествовало је 11 ученика из Србије, а ученици Математичке гимназије остварили су запажен успех, освојивши две сребрне и једну бронзану медаљу.

Ученици Математичке гимназије који су освојили медаље су:

  • Димитрије Јелић, 4б — сребрна медаља
  • Захарије Срдић, 2б — сребрна медаља
  • Александар Вукојевић, 3б — бронзана медаља

Лидер тима Србије била је Ивана Милошевић, професорка Математичке гимназије.

Захваљујемо се компанији Schneider Electric што је покрила све трошкове учешћа Александра Вукојевића и тиме му омогућила да се такмичи у Сингапуру. Њихова подршка омогућила му је да се у потпуности посвети такмичењу и представља значајан подстицај за његов даљи рад, развој и напредак.

Захвалност упућујемо и ПД „Србијашуме” и господину Александру Грашићу, који су својом подршком помогли у покривању трошкова одласка Димитрија Јелића на Стемко олимпијаду у Сингапуру.

Честитамо свим ученицима на изузетном успеху и захваљујемо се професорки Ивани Милошевић на менторству и вођењу тима Србије!

Опширније...
Архива вести

Обавештења и најаве

Златни олимпијци