Navigation

Tri bronze na RMI

General

U subotu 17. oktobra 2015. su objavljeni zvanični rezultati na međunarodnom takmičenju iz informatike za učenike srednjih škola Romanian Master of Informatics (RMI) koje se održava u Bukureštu, Rumunija. Ekipa Matematičke gimnazije je ostvarila odličan uspeh na ovom prestižnom takmičenju:

 1. Filip Vesović, Matematička gimnazija, Beograd, BRONZANA medalja
 2. Srđan Marković, Matematička gimnazija, Beograd, BRONZANA medalja
 3. Vladimir Milenković, Matematička gimnazija, Beograd, BRONZANA medalja

Vođe ekipe je bila Jelena Hadži-Purić sa Matematičkog fakulteta u Beogradu.

Naši učenici su postigli izuzetan uspeh imajući u vidu da se drugi put takmiče na ovom međunarodnom takmičenju i da na takmičenju učestvuju ekipe koje su sa svojim timovima već osvojile najsjajnija odličja na Svetskoj Olimpijadi iz informatike (IOI). Dobro je poznato da zadaci na Romanian Master takmičenjima su veoma zahtevni i često i teži od zadataka na svetskim olimpijadama. Takmičenje se odvijalo u dva takmičarska dana po pravilima Međunarodne olimpijade iz informatike. Učestvovalo je 16 ekipa iz Bugarske, Švajcarske, Makedonije, Moldavije, Poljske, Rumunije, Rusije, Srbije. Velike čestitke svim našim učenicima, njihovim profesorima i ostalima zaslužnim za ovaj sjajan uspeh!

Zvaničan sajt takmičenja

Galerija

Pictures

 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_01.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_02.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_03.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_04.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_06.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_07.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_08.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_09.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_10.jpg
 • /uploads/attachment/vest/6464/rmi_11.jpg