Navigation

DigiGirlz - Build World of Apps

General

Učenice trećeg i četvrtog razreda, Marina Vučković, Maja Pantić, Jelena Avramović, Dea Pujić, Vesna Katanić, Neda Topoljanac i Jovana Dimitrijević, su učestvovale u radionicama „DigiGirlz - Build World of Apps“ posvećenim kreiranju aplikacija za Windows Phone koje je Majkrosoft organizovao kao nastavak događaja čija je ideja promovisanje zanimanja u oblasti informacionih tehnologija među devojkama. Podeljene u četiri tima, učenice Matematičke gimnazije su osmislile originalne ideje za aplikacije za Windows Phone na čijem razvoju rade uz pomoć i podršku mentora. Izazov je da se kreira aplikacija koja je potrebna, originalna i primenljiva, ali i da takva aplikacija bude vidljiva na tržištu na kojem postoji nepregledno mnogo aplikacija za pametne telefone. Mentori su sa našim učenicama pričali o timskom radu, idejama, dizajnu aplikacija, procesu kreiranja aplikacija, testiranju, razovju novih verzija. Uputili su učenice na Majkrosoftovu virtualnu akademiju koja kroz veliki broj kurseva pruža podršku programerima da se upoznaju sa najnovijim tehnologijama. Prikazali su neke od alata koji mogu da se upotrebe za kreiranje aplikacija za Windows Phone, kao što je: http://apps.windowsstore.com/. Pored domaćina iz kompanije Majkrosoft, Ivane Ćuslović, Katarine Milanović, Ivane Vučević i Siniše Perovića, sa našim učenicama su radili kao mentori Svetlana Stošić Milosavljević, Srđan Božović (Microsoft Most Valuable Professional) i Janko Radusinović, Majkrosoftovi saradnici i uspešni IT stručnjaci koji rade u kompanijama TeleSkin, MFC Mikrokomerc i Andantino. Njima su se pridružili i zapaženi studenti sa FON-a i Metropolitan univerziteta, Nina Desnica, Nemanja Staničić i Mladen Trišić. Svi su pokazali veliki entuzijazam tokom radionica i sa našim učenicama su podelili i svoja iskustva o izboru fakulteta i građenju karijere u IT industriji. Među mentorima ima i bivših učenika Matematičke gimnazije koji su se sa zadovoljstovm prisetili dana provedenih u našoj školi.

Galerija

Pictures

  • /uploads/attachment/vest/6687/digi.jpg