DigiGirlz - Build World of Apps

Ученице трећег и четвртог разреда, Марина Вучковић, Маја Пантић, Јелена Аврамовић, Деа Пујић, Весна Катанић, Неда Топољанац и Јована Димитријевић, су учествовале у радионицама „DigiGirlz - Build World of Apps“ посвећеним креирању апликација за Windows Phone које је Мајкрософт организовао као наставак догађаја чија је идеја прoмовисање занимања у области информационих технологија међу девојкама. Подељене у четири тима, ученице Математичке гимназије су осмислиле оригиналне идеје за апликације за Windows Phone на чијем развоју раде уз помоћ и подршку ментора. Изазов је да се креира апликација која је потребна, оригинална и применљива, али и да таква апликација буде видљива на тржишту на којем постоји непрегледно много апликација за паметне телефоне. Ментори су са нашим ученицама причали о тимском раду, идејама, дизајну апликација, процесу креирања апликација, тестирању, разовју нових верзија. Упутили су ученице на Мајкрософтову виртуалну академију која кроз велики број курсева пружа подршку програмерима да се упознају са најновијим технологијама. Приказали су неке од алата који могу да се употребе за креирање апликација за Windows Phone, као што је: http://apps.windowsstore.com/. Поред домаћина из компаније Мајкрософт, Иване Ћусловић, Катарине Милановић, Иване Вучевић и Синише Перовића, са нашим ученицама су радили као ментори Светлана Стошић Милосављевић, Срђан Божовић (Microsoft Most Valuable Professional) и Јанко Радусиновић, Мајкрософтови сарадници и успешни ИТ стручњаци који раде у компанијама TeleSkin, MFC Mikrokomerc и Andantino. Њима су се придружили и запажени студенти са ФОН-а и Метрополитан универзитета, Нина Десница, Немања Станичић и Младен Тришић. Сви су показали велики ентузијазам током радионица и са нашим ученицама су поделили и своја искуства о избору факултета и грађењу каријере у ИТ индустрији. Међу менторима има и бивших ученика Математичке гимназије који су се са задовољстовм присетили дана проведених у нашој школи.

• /uploads/attachment/vest/6687/digi.jpg