Navigation

Veliki uspeh učenika MG

General

U subotu, 18. oktobra 2014. su objavljeni zvanični rezultati na međunarodnom takmičenju iz informatike za učenike srednjih škola 2. Romanian Master of Informatics (RMI) koje se održava u Bukureštu, Rumunija. Ekipa Matematičke gimnazije je ostvarila odličan uspeh. Svi naši učenici su osvojili medalje, i to:

  1. FILIP VESOVIĆ, Matematička gimnazija - SREBRNA medalja
  2. SRĐAN MARKOVIĆ, Matematička gimnazija - BRONZANA medalja
  3. OGNJEN ĐURIČIĆ, Matematička gimnazija - BRONZANA medalja
  4. DAVID DAVIDOVIĆ, Matematička gimnazija - BRONZANA medalja 

Naši učenici su postigli izuzetan uspeh imajući u vidu da se prvi put takmiče na ovom međunarodnom takmičenju i da na takmičenju učestvuju ekipe koje su sa svojim timovima već osvojile najsjajnija odličja na Svetskoj Olimpijadi iz informatike, a zadaci su veoma zahtevni i po koncepciju isti kao na Međunarodnoj olimpijadi iz informatike. Takmičenje se odvijalo u dva takmičarska dana po pravilima Međunarodne olimpijade iz informatike. Učestvovalo je 15 ekipa iz 8 zemalja. Vođe ekipe su bile Jelena Hadži-Purić sa Matematičkog fakulteta u Beogradu i Duša Vuković iz Matematičke gimnazije u Beogradu.

Zvanični sajt

Pictures

  • /uploads/attachment/vest/6641/romaninan.jpg