Велики успех ученика МГ

У суботу, 18. октобра 2014. су објављени званични резултати на међународном такмичењу из информатике за ученике средњих школа 2. Romanian Master of Informatics (RMI) које се одржава у Букурешту, Румунија. Екипа Математичке гимназије је остварила одличан успех. Сви наши ученици су освојили медаље, и то:

1. ФИЛИП ВЕСОВИЋ, Математичка гимназија - СРЕБРНА медаља
  2. СРЂАН МАРКОВИЋ, Математичка гимназија - БРОНЗАНА медаља
  3. ОГЊЕН ЂУРИЧИЋ, Математичка гимназија - БРОНЗАНА медаља
  4. ДАВИД ДАВИДОВИЋ, Математичка гимназија - БРОНЗАНА медаља

Наши ученици су постигли изузетан успех имајући у виду да се први пут такмиче на овом међународном такмичењу и да на такмичењу учествују екипе које су са својим тимовима већ освојиле најсјајнија одличја на Светској Олимпијади из информатике, а задаци су веома захтевни и по концепцију исти као на Међународној олимпијади из информатике. Такмичење се одвијало у два такмичарска дана по правилима Међународне олимпијаде из информатике. Учествовало је 15 екипа из 8 земаља. Вође екипе су биле Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду и Душа Вуковић из Математичке гимназије у Београду.

Званични сајт

• /uploads/attachment/vest/6641/romaninan.jpg