Математичаре примио председник Тадић

На 49. Међународној олимпијади из математике која се одржала у Шпанију, националну екипу Србије представљало је шест ученика, сви из Математичке гимназије. Постигли су изванредан успех. Лука Милићевић, ученик 2. разреда освојио је златну медаљу, Душан Милијанчевић, ученик 2. разреда, Марија Јелић, ученица 4. разреда и Теодор фон Бург, ученик 8. разреда освојили су сребрне медаље, а Александар Васиљковић и Владимир Николић добили су похвале. Тим поводом председник Србије г. Тадић примио је ове ученике, директора Математичке гимназије и председника Друштва математичара. Председник Тадић је честитао младим талентима на изванредном резлтату и пожелео да и у будућности наставе тако достојанствено да представљају нашу земљу.

• /uploads/attachment/vest/6958/predsednik2.jpg