Успех основаца МГ на олимпијади у Русији

Од 24. до 27. марта 2010. године у Русији одржана је традиционална Ојлерова математичка олимпијада. Ојлерова олимпијада је  завршно такмичење (такмичење највишег ранга) за ученике основних школа у Русији. Најбољи ученици из целе Русије након претходних класификационих такмичења, долазе на ову олимпијаду. Истовремено се одржава у четири града Русије. Ученици огледних одељења седмог и осмог разреда основне школе при Математичкој гимназији су позвани на ово такмичење као једина школа ван Русије. Четири ученика осмог разреда Математичке гимназије отпутовало је у Санкт-Петербург и у овој веома јакој конкуренцији освојили ДВЕ сребрне и ДВЕ бронзане медаље, и то:

- Ђорђе Жикелић, ученик 8. разреда огледног одељења при МГ - СРЕБРНА медаља
- Иван Танасијевић, ученик 8. разреда огледног одељења при МГ - СРЕБРНА медаља
- Јелена Тришовић, ученица 8. разреда огледног одељења при МГ - БРОНЗАНА медаља
- Петар Трифуновић, ученик 8. разреда огледног одељења при МГ - БРОНЗАНА медаља

Вође пута: Невенка Спалевић и Мирјана Перовановић

Захваљујемо се фирми ASSECO из Београда која је финансијски помогла да наши ученици отпутују у Санкт-Петербург.

званични сајт олимпијаде