Сарадња МИСАНУ и матураната МГ

У петак, 2. јула 2010. године матуранти Математичке гимназије који одлазе да студирају на Кембриџ и МИТ-Бостон, потписали су уговор о сарадњи са Математичким институтом. Полазећи од Уговора о научно-техничкој сарадњи МИ-САНУ и МГ и имајући у виду трајну оријентацију обе институције потписнице ка развоју и очувању научног подмлатка, МИ је сагласан да у наредном периоду обрати посебну пажњу на групу матураната МГ, тако што ће:

1. остварити дугорочно праћење резултата које остварују током даљег школовања;
  2. током њиховог боравка у Србији омогућити им учешће у раду научних семинара у МИСАНУ
  3. након завршетка школовања, а у сарадњи са Министарством за науку и технолошки развој Републике Србије обезбедити им могућност ангажовања у оквиру истраживачких пројеката које реализује МИСАНУ.

Овим Уговором МИСАНУ жели да буде подршка овим младим научницима. Потписници овог Уговора су:

директор МИСАНУ - др Зоран Марковић

директор МГ - мр Срђан Огњановић

матуранти МГ - Наташа Драговић, Александар Васиљковић, Душан Милијанчевић, Лука Милићевић, Душан Перовић, Михајло Цекић, Огњен Ивковић, Никола Мркшић и Ивана Миловић.

• /uploads/attachment/vest/6927/misanu_17.jpg