Здраво Европо - наградно путовање

Ученици Математичке гимназије Стефан Марковић, Милош Несторовић и Данијела Брајевић освојили су пласманом у финале шестог циклуса квиза „Здраво Европо“ наградно десетодневно путовање у Рим и Покрајину Абруцо у Италији. Топла добродошлица домаћина, представника Покрајине Абруцо и јединствена искуства доживљена током путовања остаће члановима тима заувек у сећању. За учешће у овогодишњем квизу, у организацији Делегације Европске уније у Србији и РТС, у школској 2009/2010. години пријавило се 150 школа у Србији. Пласманом у телевизијски део такмичења, међу 32 тима, Стефан, Милош и Данијела су показали завидан ниво познавања културе, начина живота, историје, географије и уметности земаља чланица Уније, као и њених институција. Квиз је замишљен као серијал од 15 емисија које ће се премијерно приказивати на Првом програму РТС-а од септембра до децембра 2010. године. Тим је предводила проф. психологије Мирјана Репац.

• /uploads/attachment/vest/6925/zdravoevropo1.jpg