Наши математичари апсолутни победници

У периоду од 2. до 7. новембра 2010. године у Москви –  Русија, одржан је традиционални екипно-индивидуални турнир „Математички вишебој“. На овом регионалном турниру учествовало је 68 екипа (271 учесника) из математичких гимназија Русије, Украјине, Јужне Кореје, Казахстана и Србије. Ово је једно од најпрестижнијих и најозбиљнијих такмичења које традиционално организује Русија. Организатор овог такмичења је позната специјализована гимназија „Колмогоров“, по чијем узору је и основана Математичка гимназија из Београда. И ове године школа „Колмогоров“ позвала је екипу Математичке гимназије да се такмичи са њима јер наши математичари доминирају на најпрестижнијим међународним олимпијадама из математике.

У оба екипна такмичења, тим Математичке гимназије освојио је ПРВУ награду и проглашен је апсолутним победником. Тако су ученици Математичке гимназије доказали да су бољи од најбољих екипа свих руских школа. Екипу Математичке гимназије чинили су ученици: Теодор фон Бург, ученик трећег разреда; Раде Шпегар, ученик трећег разреда; Стеван Гајовић, ученик четвртог разреда; Филип Живановић, ученик четвртог разреда. Наши ученици у појединачној конкуренцији (бодови по дисциплинама), постигли су следеће резултате:

• ТЕОДОР фон БУРГ – 3 ЗЛАТНЕ медаље и апсолутни победник у појединачној категорији
  • РАДЕ ШПЕГАР – 1 ЗЛАТНУ и 2 СРЕБРНЕ медаље
  • СТЕВАН ГАЈОВИЋ – 1 ЗЛАТНУ, 1 СРЕБРНУ и 1 БРОНЗАНУ медаљу
  • ФИЛИП ЖИВАНОВИЋ – 1 СРЕБРНУ и 2 БРОНЗАНЕ медаље

Вође тима: професори МГ – Невенка Спалевић и Мирјана Перовановић.

• /uploads/attachment/vest/6913/moskva2010.jpg