Унапређење сарадње МГ и Телекома

Данас су стручњаци из Телекома Србија одржали предавање на тему мобилних апликација најталентованијим ђацима Математичке гимназије у Београду, са циљем да им се омогући увид у практична знања из ове области модерних технологија. Тиме је отпочела серија радионица на тему мобилних комуникација, што представља корак даље у сарадњи Телекома Србија и те елитне образовне установе. Компанија је уједно опремила информатички кабинет школе са 20 рачунара, а полазницима радионице поклонила 20 Андроид “смарт” телефона. Овом донацијом и ангажовањем стручњака компаније на предавањима и радионицама, Телеком Србија и Математичка гимназија унапредили су сарадњу са жељом да допринесу едукацији ђака у области савремених технологија, као и унапређењу практичне примене стеченог образовања. “Изузетно нам је драго да је такво једно предузеће као што је Телеком Србија препознало велики потенцијал ученика Математичке гимназије који већ годинама постижу изузетне резултате. Након прошлогодишњег дефинисања наше сарадње, дошло је и до конкретних корака. Телеком је донирао 20 савремених рачунара и на тај начин опремио један кабинет информатике. Такође, омогућио је одлазак наших ученика на међународна такмичења из математике, док стручњаци компаније одржавају изузетно корисне и занимљиве тренинге нашим ученицима. Сигурни смо да ће ова сарадња донети много користи, како ученицима Математичке гимназије, тако и Телекому.”, истакао је Срђан Огњановић, директор Математичке гимназије. Серија радионица омогућиће ђацима да сазнају више о могућностима које пружа Андроид платформа и о развоју самих апликација, као и да активно учествују у креирању нових апликација у овом оперативном систему. На овај начин полазници радионице ће стећи основна знања из развоја апликација која их могу определити у њиховом даљем усавршавању у области програмирања. Бранко Радујко, генерални директор Телекома Србија је овом приликом изјавио: ”Сарадњи са Математичком гимназијом приступамо систематично и са дугорочним циљевима, пре свега у жељи да њеним талентованим ученицима понудимо практична знања и вештине из онога што је домен пословања наше компаније. Верујемо да ће им предавања наших инжењера бити веома корисна сутра када се буду опредељивали за будућу професију или када се буду нашли у реалном пословном окружењу. Ово уједно видимо и као начин да се њихов таленат развије у пуној мери и усмери ка овој динамичној индустрији која из дана у дан ствара нове професије и радна места.”. Срђан Огњановић искористио је овај повод да се у име Математичке гимназије из Москве захвали компанији Телеком Србија и генералном директору уручи писмо захвалности. Наиме, лидер у области телекомуникација у Србији омогућио је нашим ђацима Математичке гимназије да учествују на недавном такмичењу „Математички вишебој" у Москви. Телеком Србија ће и убудуће пружати новим талентима неопходну материјалну подршку за одлазак на такмичења, награђивати успехе и учествовати у различитим видовима едукације кроз радионице и предавања.

• /uploads/attachment/vest/6877/telekom2.jpg