Сарадња МГ и Института Конфучије

У четвртак, 20. октобра 2011. године у Математичкој гимназији озваничена је сарадња Математичке гимназије и Института Конфучије. Ова сарадња ће се огледати у томе што ће Институт Конфучије омогућити нашим ученицима да уче кинески језик, а онда и да остваре контакте са школама истог профила у Кини. Настава ће се одржавати два пута недељно у поподневним часовима у Математичкој гимназији. Предаваче и све наставне материјале за ове курсеве обезбеђује Институт Конфучије. Институт Конфучије је међународни назив кинеских културних центара који раде под покровитељством Кине и који се оснивају у већим градовима земаља како би ширили кинеску културу и језик. Први корак ове сарадње је, да се научи кинески језик, а онда да се оствари контакт са кинеском амбасадом и кинеским министарством просвете како би се пронашле школе у Кини које би биле заинтересоване за размену материјала, знања и ученика, јер када је у питању математика, Кина је водећа земља у свету.

• /uploads/attachment/vest/6843/kinezi-2011.jpg