Људи посебног кова

Дневни лист "Блиц" је направио листу "20 величанствених" у 2011. години. Међу 20 величанствених се налазе и Теодор фон Бург, матурант Математичке гимназије и Лука Милићевић, бивши ученик Математичке гимназије. За Теодора су написали: "За овог младог математичара, ученика четвртог разреда Математичке гимназије у Београду, чуо је цео свет, а има тек 18 година. На његовим грудима до сада је засијало чак 20 медаља које је освојио на великим међународним такмичењима. Поносни је власник пет медаља са најпрестижнијег такмичења - Олимпијаде, где је освојио три злата, једно сребрно и једно бронзано одличје". За Луку Милићевића су написали: "Као средњошколац на међународним такмичењима из математике и астрономије освојио је бројна признања, био ђак генерације у Математичкој гимназији у Београду. Прву годину математике на Тринити колеџу у Кембриџу Лука Милићевић је завршио као најбољи студент".

• /uploads/attachment/vest/6826/luka-i-teodor.jpg