Уручење награда победницима Конкурса "Направи Андроид апликацију"

У среду, 1. фебруара 2012. године представници Телекома Србије уручили су награде најуспешнијим ученицима Математичке гимназије који су учествовали на конкурсу "Направи Андроид апликацију". Овом приликом, директор Математичке гимназије Срђан Огњановић је изјавио да је у досадашњем периоду компанија Телеком Србија пружала велику подршку Математичкој гимназији за припреме и учешће ученика на међународним научним олимпијадама. „Међутим, обука, коју су стручњаци Телекома Србија одржали у претходној школској години и такмичење ’Направи Андроид апликацију’, дали су овој сарадњи нови квалитет и остварили нашу жељу да она буде остварена у оба правца“, нагласио је директор гимназије.
„Поред успшених спортиста на које смо ових дана веома поносни, имамо и ове младе људе који својим талентом и освојеним медаљама указуију на то колико је важно улагати у образовање. Драго нам је да је први мт:с Анроид конкурс изазвао велико интересовање међу ученицима и поред такмичења која им одузимају доста времена. Наша сарадња Математичком гимназијом ће се наставити и у 2012. години кроз овакве пројекте и подршку за припреме и одласке на такмичења.“, истакла је Милица Марковић, директорка Сектора за ПР Телекома Србија. Оцењујући учешће на конкурсу, Теодор вон Бург као један од аутора најуспелије апликације, изјавио је: “Такмичење је за нас било занимљиво и веома корисно искуство. Пуно смо научили о програмском језику који ћемо моћи да користимо и у будуће.” Други члан победничког тима, Драган Окановић је додао: “Презадовољни смо наградом, и не можемо да дочекамо пут у Барселону. Радујемо се упознавању ове европске метрополе, као и обиласку светског телекомуникационог конгреса где верујемо да ћемо сазнати нешто занимљиво и упознати нове људе.” Као компанија која велику пажњу посвећује образовању и младима, ценећи њихову креативност и развој нових и оригиналних идеја, Телеком Србија ће и у наредном периоду настојати да подржава Математичку гимназију кроз сличне конкурсе и менторске програме.

• /uploads/attachment/vest/6819/android-2012.jpg