Две треће награде на Ојлеровој олимпијади

Од 26. до 29. марта 2012. године у Русији одржана је традиционална Ојлерова математичка олимпијада. Ојлерова олимпијада је  завршно такмичење (такмичење највишег ранга) за ученике основних школа у Русији. Најбољи ученици из целе Русије након претходних класификационих такмичења, долазе на ову олимпијаду. Истовремено се одржава у четири града Русије. Ученици огледних одељења седмог и осмог разреда основне школе при Математичкој гимназији су позвани на ово такмичење као једина школа ван Русије. Четири ученика осмог разреда Математичке гимназије (Дубравка Кутлешић, Александра Ђокић, Никола Самарџић и Лука Вукелић) отпутовало је у Санкт-Петербург и у овој веома јакој конкуренцији освојили ДВЕ бронзане медаље, и то:

• НИКОЛА САМАРЏИЋ, ученик 8.б разреда Математичке гимназије - ТРЕЋА НАГРАДА
  • ЛУКА ВУКЕЛИЋ, ученик 8.а разреда Математичке гимназије - ТРЕЋА НАГРАДА

Вође тима: Бранислава Бајковић Лазаревић и Ненад Лазаревић.

Захваљујемо се Grand Casinu, СББ из Београда и Републичкој агенцији за поштанске услуге који су финансијски помогли да наши ученици отпутују у Санкт-Петербург.