Ревија примењене науке и технике

Ученици трећег разреда, Тамара Радивојевић, Лука Вујић и Александар Сретеновић, са професорком Душом Вуковић присуствовали су „Ревији примењене науке и технике“ која је одржана у Политехничкој школи у Крагујевцу у суботу, 12. маја 2012. године. Домаћини су им били професорка Катарина Вељковић и њени ученици. Ревија је била део званичног програма прославе дана града Крагујевца, а са циљем промовисања примене роботике, програмирања, електронике и савремене информационе технологије у настави. Током ревије су ученици пратили презентацију Факултета инжињерских наука, демонстрацију рада индустријског робота и радионицу посвећену ЛЕГО роботима у оквиру које је одржана фудбалска утакмица два робота, једног из школе домаћина и другог из Електро-саобраћајне школе „Никола Тесла“ из Краљева. Како је изгледала утакмица два робота можете погледати на: http://youtu.be/hqk9SLpCuME. Ревији је присуствовала и Катарина Милановић из компаније Мајкрософт која има дугогодишњу сарадњу са Политехничком школом у области развоја и промоције роботике у настави.

• /uploads/attachment/vest/6794/kragujevac-2012.jpg