Две бронзане медаље на Међународном такмичењу "Џон Атанасов"

Екипа Србије је освојила две бронзане медаље на међународном такмичењу "Џон Атанасов" у Бугарској. Такмичење се одржало од 23. до 25. новембра у Шумену, граду из кога потиче неколико освајача златних медаља на интернационалној информатичкој олимпијади ИОИ. Медаље за Србију су освојили:

• Душан Живановић, ученик гимназије Светозар Марковић из Ниша и
  • Давид Милићевић, ученик Математичке гимназије из Београда

Екипу Србије су чинили и Лука Вукелић (Математичка гиманзија Београд), Данило Ђокић (Прва крагујевачка гимназија). Сваки члан српског тима младих програмера се одлично показао у решавању проблема, те је екипа Србије заузела укупно треће место у конкуренцији 12 екипа и 60 такмичара. Екипу Србије је предводила мр Јелена Хаџи-Пурић (Математички факултет), спољни сарадник Математичке гимназије у Београду. Такмичење “Џон Атанасов” сваке године окупља репрезентације које постигну најбоље резултате на Балканској информатичкој олимпијади и Интернациналној информатичкој олимпијади. Стога је такмичење постало препознатљиво по формулацији оригиналних и тежих проблемских задатака који захтевају одлично познавање математике и ефикасних алгоритама и структура података. И ове године у сениорској конкуренцији није било такмичара са максимално освојеним поенима.

• /uploads/attachment/vest/6763/shumen.jpg