Ученици МГ освојили четири медаље

Шест ученика седмог разреда Математичке гимназије (Анастасија Илић, Лазар Радојевић, Игор Медведев, Марко Медведев, Тина Младеновић и Срђан Ранђеловић) учествовали су на Четвртом Међународном такмичењу из математике ,,Роман Хайнацки“ за ученике од четвртог до седмог разреда. Организатори манифестације су Савез математичара Бугарске, Регионални инспекторат за образовање и Математичка гимназија "Атанас Радев" из Јамбола. Такмичење се одржало од 25-27. јануара 2013. године у Јамболу и учествовало је 296 такмичара из Бугарске, Русије и Србије. На  ово такмичење се иде по позиву и позивају се само земље чији ученици годинама доминирају на Међународним олимпијадама из математике. До сада су наши ученици одлазили на слична такмичења у Русију и Румунију, а ово је први пут да је наше ученике позвала и Бугарска чији ученици су једни од најуспешнијих на међународним математичким такмичењима. Наши ученици су освојили четири медаље:

• АНАСТАСИЈА ИЛИЋ - сребрна медаља
  • ЛАЗАР РАДОЈЕВИЋ - бронзана медаља