LabVIEW у Математичкој гимназији

У сарадњи са Електротехничким факултетом Универзитета у Београду, National Instrumentsom и UNO-LUX NS d. o. o., у четвртак, 7. фебруара одржано је уводно предавање о LabVIEW развојном окружењу. Предавачи др Милица Јанковић и msc. Милош Костић су упознали ученике са основним карактеристикама овог развојног окружења. Приказане су неке од примене LabVIEW-а. У току наредних недеља ученици трећег разреда ће на часовима лабораторијских вежби из физике уместо класичних мерних инструмената користити аквизиционе картице и креирати помоћу LabVIEW-a своје виртуелне мерне инструменте. После завршетка циклуса лабораторијских вежби ученици факултативно могу да наставе курс LabVIEW-a који ће држати сертификовани предавачи. На крају курса биће организовано полагање испита за званичне National Instruments-ове сертификате (NI CLAD). Са новостеченим знањима ученици ће имати прилику да освоје новчану награду (500 евра у динарској противвредности) за најбоље осмишљену вежбу из физике која би се изводила помоћу виртуелне инструментације. Покровитељ овог такмичења је UNO-LUX NS d. o. o.

Прва презентација
Друга презентација