Рад наших професорки проглашен за најбољи

Рад „Expand Your mind by solving difficult mathematical puzzles in Scratch“ професорке Математичке гимназије Невенка Спалевић и Јелене Хаџи-Пурић проглашен је за најбољи рад у секцији Ignite Talks na 5th International Scratch Conference одржаној од 25.07.-27.07.2013. у Барселони. Рад је презентовала Јелена Хаџи-Пурић. На конференцији је учествовало 278 учесника с радом из 27 земаља (Европа, Северна и Јужна Америка, Азија, Африка). Професори са MIT (Massachusetts Institute of Technology), иначе творци програмског алата Scratch и Berkeley Univerziteta (творци програмског алата SNAP) су посебно похвалили труд Математичке гимназије да са ђацима од 13-14 година раде на решавању проблемски оријентисаних задатака и мозгалица у Scratch-у i Snap-у.

Презентацију награђеног излагања можете погледати овде.

• /uploads/attachment/vest/6717/konferencija.jpg.png