Уручене награде за најбоље Андроид апликације

Свечаном доделом награда и презентацијом победничке апликације, у просторијама „Телекома Србија“, и званично је завршен трећи мт:с Андроид конкурс. Тим поводом представници компаније Телеком Србија уручили су вредне награде победницима конкурса. Тим са најуспелијом апликацијом, у фебруару 2014. године, посетиће Светски конгрес мобилне телефоније у Барселони, док су за тимове на другом и трећем месту обезбеђени таблет рачунари и мобилни телефони са Андроид ОС. Поред Математичке гимназије, конкурс је ове године био проширен и на још две гимназије које имају специјализована одељења за талентоване ученике на пољу математике и информатике – гимназију „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду и гимназију „Светозар Марковић“ у Нишу. Као резултат конкурса добијене су потпуно функционалне Андроид апликације, чији квалитет осетно расте почев од првог конкурса. Победничка апликација „Старена“ дело је креативног тима „Firepig“ - Николе Јовановића, Светозара Иковића и Огњена Ђуричића, ученика Математичке гимназије. Апликација представља игру у којој је циљ што дуже преживети у правоугаоној арени избегавајући астероиде или, у случају два играча, наџивети противника. Пут у Барселону, који су освојили креатори апликације, биће њихова прилика да на Светском конгресу мобилне телефоније стекну нова знања и идеје за будуће апликације.

• /uploads/attachment/vest/6692/nagrade-android.jpg