Иван Пешић освојио сребрну медаљу

На традиционалној Ојлеровој олимпијади која се одржала од 25. до 28. марта 2014. године у Санкт Петербургу (Русија), ученик седмог разреда Математичке гимназије ИВАН ПЕШИЋ је освојио сребрну медаљу и треће место (међу 178 учесника). Ојлерова олимпијада је завршно такмичење (такмичење највишег ранга) за ученике основних школа у Русији. Најбољи ученици из целе Русије након претходних класификационих такмичења, долазе на ову олимпијаду. Истовремено се одржава у четири града Русије. На овом такмичењу су, осим Ивана Пешића, учествовали и: Игор Медведев, Марко Медведев, Лазар Корсић и Лазар Радојевић – ученици седмог и осмог разреда Математичке гимназије. Вођа тима: Мирјана Катић, професор Математичке гимназије.

• /uploads/attachment/vest/6678/ivan-pesic.jpg