Српски студенти прваци света у управљању нафтним системима

Тројица српских студената - Светислав Мијатовић, Урош Денић (бивши ученици МГ) и Душан Илић - проглашена су у Мађарској за победнике највећег светског такмичења у управљању нафтним системима, а поред највише оцене жирија, освојили су и Награду публике и Награду за најбољег презентера, која је припала Урошу Денићу. Српски тим Amcord успео је да у финалу одржаном 27. маја 2014. године у Будимпешти, својом пословном стратегијом убедљиво надјача четири тима из Мађарске, Пољске и Пакистана. На највећем међународном такмичењу у управљању нафтним системима Freshhh такмичило се 1.570 тимова младих из 76 земаља, где су трочлани тимови студената кроз различите фазе стратешки управљали нафтним системима. Ове године, пет најбољих тимова, пласираних у финале, добили су прилику да се придруже глобалном програму младих талената - Growww.

• /uploads/attachment/vest/6668/naftasi.jpg