Шест медаља за програмере

На 8. Јуниорској информатичкој балканијади (ЈБОИ) која се одржала у Београду од 23. до 28. јуна 2014. године тим Србије освојио је шест медаља: 1 златну медаљу, 1 сребрну медаљу и 4 бронзане медаље. Две најсјаније медаље (златну и сребрну) освојили су ученици Математичке гимназије из Београда, а две бронзане медаље су освојила два тек уписана ученика Математичке гимназије. Друге две бронзане медаље освојили су ученици Прве крагујевачке гимназије. ОСВАЈАЧИ МЕДАЉА СУ:

• ФИЛИП ВЕСОВИЋ - ЗЛАТНА МЕДАЉА
  • ВЛАДИМИР МИЛЕНКОВИЋ - СРЕБРНА МЕДАЉА
  • СВЕТИСЛАВ ГАЈИЋ - БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • ФИЛИП ЋОСОВИЋ - БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • АНДРЕЈ ЈАКОВЉЕВИЋ - БРОНЗАНА МЕДАЉА
  • АЛЕКСА МИЛИСАВЉЕВИЋ - БРОНЗАНА МЕДАЉА

Лидер тима: Јелена Хаџи-Пурић са Математичког факултета у Београду.

По броју и сјају медаља, ово је најуспешнији наступ Србије на Јуниорској информатичкој балканијади (ЈБОИ). Званични сајт Балканијаде: http://jboi2014.dms.rs/

Организацију Балканијаде у овим тешким временима за Србију су помогли Мајкрософт развојни центар Србије, ПС Тех, Девана технолоџис, Математичка гимназија и Друштво математичара Србије.

• /uploads/attachment/vest/6659/jboi-2014.jpg