Пиреус банка доделила новчане награде ученицима

Шесторо ученика Математичке гимназије у Београду добили су вредне новчане награде Пираеус банке АД Београд у укупном износу од 3.000 евра. Добитници наградног износа од по 500 евра су Марко Шушњар, Лука Вукелић, Богдана Јелић, Маријана Вујадиновић, Никола Садовeк и Никола Алексић. Новчани фонд за награђивање најуспешнијих ученика обезбедила је Пираеус банка, као део традиције донаторства Математичкој гимназији. На церемонији у свечаној сали гимназије, председник Извршног одбора Пираеус банке Неоклис Неоклеус је доделио наградне чекове најуспешнијим ученицима и поручио им да та средства искористе да развију свој пуни потенцијал и наставе да остварују најбоље резултате. Редослед кандидата био је одређен према критеријумима општег успеха и владања током школске године, оствареним резултатима на домаћим и међународним такмичењима, као и социјално-економског статуса. Директор Математичке гимназије Срђан Огњановић указао је да је улагање у образовање највреднија инвестиција.

• /uploads/attachment/vest/6632/pbanka.jpg