Пупинизација у МГ

Поводом 160 година од рођења Михајла Пупина и 90 година од освајања Пулицерове награде за аутобиографију „Са пашњака до научењака“ Образовно-истраживачко друштво „Михајло Пупин“ организовало је литерарни конкурс. На том конкурсу учествовало је 18 ђака седмог разреда. Писали су песме о Пупину, приче, „интервјуисали“ су Пупина, путовали са њим кроз време. Као школа која је послала највећи број квалитетних литерарних радова Математичка гимназија је данас имала прилику да угости потпредседницу Образовно-истраживачког друштва „Михајло Пупин“ Александру Нинковић Ташић која је ученицима 7а и 7б одржала врло занимљиво предавање о великану наше и светске науке. Тим поводом сви ученици чији су радови послати на конкурс награђени су драгоценим издањем Пупинове аутобиографије, а пар примерака ове изванредне књиге даровано је и библиотеци Математичке гимназије. Честитке седмацима и захвалност госпођи Нинковић Ташић! Све ученичке радове можете прочитати овде.

• /uploads/attachment/vest/6627/pipin.jpg