Дружење са Јеленом Динкић

Данас су ученици 8а и 8б на часу грађанског васпитања угостили бившу ученицу наше школе Јелену Динкић. Јелена је дипломирала на Одсеку за електронику Електротехничког факултета у Београду, а тренутно је на мастер студијама (Microwave imiging). У току прошле године Јелена је боравила и на престижном калифорнијском Универзитету у Сан Дијегу на студентској пракси. Са ученицима осмог разреда Јелена је разговарала о својим научним достигнућима, жељама и амбицијама; о начину студирања и учење, о професорима, о упису у Математичку гимназију, а присетила се и анегдота са екскурзија и са такмичења. Као свој први највећи успех Јелена је издвојила уписивање Математичке гимназије: Иако сам од првог дана у Математичкој била заиста поносна што сам успела да се регрутујем у то друштво, можда је још важније што бенефите тог успеха осећам и данас. Без претеривања, могу да кажем да сам, са ветром у леђа из Математичке, завршила и цео факултет, јер кад се добро стартује, а то, за неког из наше школе, не представља проблем, лествица је постављена високо и ниво се лако одржава. Ученици 8а су Јелену затрпали питањима, па је сасвим очигледно да је један овакав сусрет деловао врло подстицајно и надахњујуће. Хвала Јелени, пратићемо њене успехе у свету науке!

• /uploads/attachment/vest/6613/jelena-dinkic.jpg