Наши програмери освојили другу награду у Русији

Екипа Математичке гимназије, коју чине Никола Јовановић, Лука Вукелић и Филип Весовић, је на 15. Отвореном првенству у програмирању Републике Татарстан, у Русији, освојила другу награду и пето место, у конкуренцији 46 екипа. Поред домаћих екипа, на турниру су, поред наше, учествовале и две гостујуће екипе из Бугарске. Турнир има дугу традицију и годинама окупља најбоље програмере из целе Русије, студенте и средњошколце. На турниру је учествовао Gennady Korotkevich, најуспешнији учесник средњошколских програмеских олимпијада свих времена и са својом екипом освојио прво место. Наша екипа је оставила сјајан утисак, и добила позив за учешће и наредне године. Екипу је водио професор информатике Жељко Лежаја. Захваљујемо се Телекому Србије који је омогућио да наши ученици оду на ово такмичење.

• /uploads/attachment/vest/6616/kazanj-2015.jpg