Додела награда учесницима СМО

У понедељак, 6. априла 2015. године у свечаној сали Математичке гимназије одржано је свечано проглашење победника и уручивање награда најбољим такмичарима 9. Српске математичке олимпијаде. Сертификате учесницима 9. Српске математичке олимпијаде уручио је Александар Липковски, председник Друштва математичара, док статуе Енергије знања националном тиму су уручили Срђан Огњановић, директор Математичке гимназије, Снежана Марковић, помоћник министра просвете, науке и технолошког развоја и Снежана Лакићевић, менаџер за сарадњу са универзитетима, научним и образовним институцијама НИС-а. Мале статуе Енергије знања добили су Анђела Шарковић, ученица гимназије "Светозар Марковић" из Ниша, Алекса Константинов, ученик Математичке гимназије и Алекса Милојевић, ученик Математичке гимназије. Велику бронзану статуу Енергије знања добио је Иван Дамњановић, ученик гимназије "Бора Станковић" из Ниша, док велику сребрну статуу Енергије знања добио је Огњен Тошић, ученик Математичке гимназије. Велику златну стауу Енергије знања добила је Маријана Вујадиновић, ученица Математичке гимназије која је освојила прво место на 9. Српској математичкој олимпијади. У музичком делу програму учествовао је певачки састав „Отрочента“.

Прилог РТС-а

• /uploads/attachment/vest/6607/smo-nagrade.jpg