Наши средњошколци учествују на пет олимпијада

Ове године, чак 11 ученика Математичке гимназије су чланови националних тимова, који ће учествоваи на ПЕТ међународних олимпијада.

• Наш матурант Никола Јовановић део је олимпијског тима из информатике који ће учествовати на Међународној олимпијади која ће се одржати у Казахстану од 26. јула до 2. августа 2015. године.
  • Душан Новичић и Марија Шиндик су део националног тима из физике који ће учествовати на Међународној олимпијади која ће се одржати у Индији од 5. до 12. јула 2015. године.
  • Маријана Вујадиновић, Огњен Тошић, Алекса Милојевић и Алекса Константинов део су шесточланог националног тима из математике који ће учествовати на Међународној олимпијади која ће се одржати на Тајланду од 4. до 16. јула 2015. године.
  • Милош Грубор је члан тима који одлази на Међународну хемијску олимпијаду која ће се одржати у Азербејџану у јулу месецу.
  • Вук Радовић, Марко Пурић и Душан Новичић део су националног тима који одлази на Међународну олимпијаду из астрономије и астрофизике која ће се одржати у Индонезији од 26. јула до 4. августа.

Свим ученицима честитамо и желимо успех на предстојећим међународни олимпијадама.

• /uploads/attachment/vest/6587/olimpijci.jpg