Нове литерарне награде

На литерарном конкурсу „Језик наш насушни“ који је организовало Удружење „Реч“ (удружење професора српског језика и књижевности) ученици Математичке гимназије остварили су завидне резултате. У категорији основаца Михаило Трајковић (7б) освојио је ДРУГУ награду, док је у категорији средњошколца награду освојила наша ученица Катарина Радишић. Честитке Михаилу и Катарини који су у својим радовима истакли сву лепоту српског језика.

На Међународном фестивалу „Матерња мелодија и образовање“ који организују Пријатељи деце Војводине из Новог Сада наш ученик Игор Зец (3ц) освојио је ТРЕЋЕ место својим изузетним лирским делом под називом „Речи нису довољне“ док је Петар Вуковић (3ц) похваљен за своје литерарно стваралаштво. Ученици Математичке гимназије још једном су потврдили да владају и снагом лепе поетске и прозне речи.

• /uploads/attachment/vest/6583/cirilica.jpg