Недеља програмирања

Бивши ученици Математичке гимназије, Петар Величковић, Андреј Ивашковић, Милош Станојевић, Никола Јовановић, Давид Давидовић и Лазар Митровић, су одржали предавање за ученике у среду, 30. септембра, поводом Недеље програмирања која ће се по други пут одржати у Математичкој гимназији током децембра 2015. године. Пријаве за Недељу програмирања су отворене само за ученике Математичке гимназије (ученике од првог до четвртог разреда, као и ученике основне школе при МГ) до 10. октобра на адреси. Предавање одржано у среду је упознало посетиоце са концептом Недеље програмирања и искуствима са прве Недеље програмирања одржане у Математичкој гимназији прошле школске године. Поред ових корисних информација, Петар Величковић је одржао и предавање о великим софтверским катастрофама.

• /uploads/attachment/vest/6568/nedelja-prog.jpg