„Почетак буне против дахија“ на Википедији

Ученици 8б креирали су своју прву страницу на Википедији посвећену епској народној песми „Почетак буне против дахија“ . Направили су анимарни филм, нацртали су портрет Илије Бирчанина, уцртали устаничка места на мапи, пронашли унутрашње и спољашње везе за текст, превели текст на енглески, руски, шпански и немачки језик, направили план текст и издвојили стилске фигуре, а наставница српског језика је написала и истрживачке задатке који помажу у припреми ученика за рад на часу (страница на Викикњигама). У раду су им помогли наставници информатике Снежана Јелић и Коста Ђуришић, као и наставница српског језика Анђелка Петровић. Посебна подршка стигла је из Викимедија Србије као и од наставница немачког језика Сање Барбулов и руског језика Драгане Керкез. Помоћ у превођењу на руски и шпански језик пружиле су маме ученика 8б, Ирина Грбић и Верица Савић. Свој рад ученици 8б представиће на конференцији „Нове технологије у образовању 2016“ која ће се одржати 26. и 27. фебруара наредне године.

• /uploads/attachment/vest/6557/viki.jpg