Сусрет са бившим учеником МГ

ОпштеСеминари и предавања

У среду, 15. децембра бивши ученике Математичке гимназије, а садашњи професор калифорнијског Универзитета Беркли, Боривоје Николић, одржао је занимљиво и подстицајно предавање ученицима првог и другог разреда Математичке гимназије. Предавање је било посвећено структури истраживања у електроници, али је ученичка знатижеља разговор усмерила и у правцу студирања на Берклију. Професор Николић је одвојио време да ученицима објасни важност континуираног образовања и сталне потраге за новим научним и истраживачким изазовима. На крају, поставио им је задатак над којим ће се много замислити – како ће изгледати рачунари и паметни телефони за 15 година? Надамо се да ће баш неко од садашњих ђака Математичке гимназије пронаћи креативно и практично решење овог проблема! Захваљујемо се професору Николићу на издвојеном времену!

• /uploads/attachment/vest/6556/borivoje.jpg