Проглашени победници СМО

У четвртак, 7. априла 2016. године у просторијама Математичке гимназије, проглашени су победници јубиларне, десете по реду Српске математичке олимпијаде, која се одржава уз подршку компаније НИС. Велику Златну статуу „Енергије знања“ освојио је Игор Медведев, ученик Математичке гимназије из Београда. Велика Сребрна статуа је припала Николи Павловићу из гимназије „Јован Јовановић Змај“ из Новог Сада, док је Бронзана статуа отишла у руке Алексе Милојевића из Математичке гимназије. Мале статуе „Енергије знања“ су освојили Алекса Константинов, Никола Садовек и Огњен Тошић, ученици Математичке гимназије из Београда. Победници Српске математичке олимпијаде су се овим пласманом квалификовали за учешће на 57. Међународној математичкој олимпијади, која ће се у јулу ове године одржати у Кини, у Хонг Конгу.

• /uploads/attachment/vest/6521/pobednici.jpg